13 äppi, mida iga teadlik sisulooja aastal 2021 kasutab

 In Articles, Entertainment, Facebook, Instagram

Panime kokku kokku listi äppidest ja programmidest, mis muudavad sisuloome aastal 2021 efektiivseks, kiireks ja muidugi pilkupüüdvaks! Siin on esile toodud nii meie tiimiliikmete lemmikud kui ka teiste poolt palju positiivset tagasisidet saanud lahendused. 

Kui sisu on sõnumi süda, siis tehnoloogia, mis seda edastab, on justkui vereringe, mis kõik vajaliku just sinna viib, kuhu see jõudma peabki. Eales varem pole tehnikavidinate tundmine olulisem olnud… 

Õnneks on tuhandeid erinevaid äppe ja programme, mis muudavad sisulooja elu stressivabaks. Aja säästmiseks ja loomingule pühendumiseks integreeri oma töösse just need äpid ja rakendused:

 

 

1. Kontentino 

(Android, IOS, browser)

Mis see on: GOAL’ikate raudne lemmik, sotsiaalmeedia sisuhaldusplatvorm Kontentino, pakub mugavat ja kiiret lahendust planeerida ning ajastada sotsiaalmeedia sisu ühest kohast. Hetkel toetab Kontentino Facebooki, Instagrami, Twitteri, LinkedIni ja Pinteresti kontode haldust.

Platvormile on võimalik luua erinevaid rolle kandvaid kasutajaid (admin, moderaator, klient, disainer, tõlk ja meediaagentuur), mis muudab agentuuri tööjaotuse tõhusaks ja loogiliseks. Kontentino võimaldab mugavat suhtlust nii agentuurisiseselt kui ka kliendiga. Lisaks on võimalik luua pilvepõhist jagatud pildipanka, luua Facebooki reklaame ja eksportida “ready-to-go”  statistikaid kliendile ülevaatuseks.

Miks sa seda vajad: Kontentino on tõeline ajasäästja ja toimib kui online koosolekuruum. Platvorm tagab, et sisu ilmub õigeaegselt ja suhtlus tiimiga on efektiivne ka ilma füüsilise kontaktita. Tõeline kodukontori võlutööriist! 

Alternatiivid: Hootsuite, Buffer, Later

10 põhjust, miks luua sotsiaalmeedia sisu Kontentino abiga

 

 

2. Lightroom

Android, IOS, desktop (PC/Mac), browser

Mis see on: Fotograafide ja sisuloojate üheks suurimaks lemmikuks on Adobe programm Lightroom, mis on välja töötatud peamiselt fotode organiseerimiseks ja töötlemiseks. Lightroom sobib ideaalselt RAW failidega töötamiseks, mis tähendab, et uuemate kaamerate pildid saab otse Bluetoothiga oma telefoni või arvutisse saata ja neid ka koheselt töötlema asuda. 

Miks sa seda vajad: Lightroom muudab fototöötluse kiireks ja mugavaks. Võimalik on üksikasjalikult muuta pildi värve ja teisi detaile ning kogu protsessi muudab eriti efektiivseks valmis preset’ide kasutamine. Neid on võimalik nii ise teha, internetist tasuta alla laadida kui ka lemmik influencer’ite omi soetada. Lightroomi telefonile kohandatud äpp võimaldab pilte igal ajal ja igal pool töödelda. Ühtsete preset’ide kasutamine annab sinu sotsiaalmeediale läbimõeldud, kalli ja professionaalse ilme.

Alternatiivid: VSCO 

GOALi foto- ja videograaf Kert leiab: “Tehes arvutis igapäevaselt Adobe programmidega tööd, on väga lihtne telefoniga pildistatud pilte sarnase workflow´ga ka äpis töödelda. Uuematel telefonid toetavad RAW pildiformaati, mis muudab telefonipõhise fototöötluse veelgi paremaks. Eriti mugav on Lightroomi kasutada iPadi peal.”

 

 

3. Canva

Android, IOS, desktop (PC/Mac), browser

Mis see on: Canva näol on tegemist platvormiga, mis toob graafilise disaini tavakasutajani. Canva pakub tuhandeid valmis template’e, mille abil oma ideid teostada. Samuti on võimalus korduvaks kasutamiseks laadida üles pilte, fonte, logosid jms. Vajad Facebooki üritusele kaanefotot? Tehtav! Kandideerid tööle ja sul on puudu professionaalne CV? Canvast võid omale CV valida kümnete erinevate template’ide seast.

Miks sa seda vajad: Kuigi paljud disainerid Canva peale kulmu kortsutavad (aga disainialane haridus nõuab mitut aastat ja sul ei pruugi seda aega olla), tuleb tõdeda, et tänapäevases maailmas pole mõnikord pilkupüüdvate disainide jaoks palju vaja. Canva tuhanded template’id lubavad sul disainida kõike: bänneritest esteetiliste logode ja presentatsioonideni (Canva pakub võimalust salvestada isegi .pptx formaati). Samuti on Canvaga võimalik monteerida lihtsamaid videoid ja luua animatsioone. Soovitame kasutada olemasolevaid template’e inspiratsiooniks, aga tõeliselt hea tulemuse saavutad, kui selle omanäolisemaks muudad. Eriti mugav on tasulise versiooni automaatne disaini suuruse muutmise võimalus. Tee oma Facebooki post vaid paari klikiga Instagrami Story’ks ja uue klikiga omakorda Pinteresti postituseks.

Alternatiivid: Adobe Spark

Värske GOALi liige Tiaré on Canvaga korduvalt kokku puutunud: “Canva PRO abil olen saanud kiireloomulised muudatused disainis teha ära ka telefonis, bussiga loengusse sõites. Võimalus laadida üles isiklikku pildi- ja logopanka võimaldab kasutada Canvat ükskõik millisest arvutist. Programmi abil saavad edukalt tehtud ka animeeritud Instagram Story’d, mis püüavad staatilisest pildist enam tähelepanu.

 

 

4. Google Workspace

Android, IOS, desktop (PC/Mac), browser

Mis see on: Google Workspace’i kõikehõlmav platvorm pakub laialdaselt erinevaid lahendusi: (Google) Docs, Slides, Charts, Meet jpm. Võimalik on lisaks meilivahetusele jagada faile, muuta ühiselt dokumente ja presentatsioone, jälgida üksteise kalendreid ja muidugi püsida videosilla teel ühenduses.

Miks sa seda vajad: Aastal 2021 saab küll dressides diivanil tööd teha, aga see ei tähenda, et me oleks vähem organiseeritud! Just organiseeritus ning kiire kommunikatsioon ongi Google Workspace’i suurim eelis – kõik vajalik saab tehtud. Samuti on Google väga kasutajasõbralik ja loogilise ülesehitusega.

Alternatiivid: Slack, Microsoft Office 365

 

 

5. PhotoSplit 

Android, IOS

Mis see on: Kas oled kunagi vaadanud kellegi Instagrami seina, kus silmapaistvad visuaalid laiuvad üle mitme postituse? PhotoSplit on kõige populaarsem äpp, mis aitab pilte tükkideks lõigata ja otse Instagrami postitada. Äpp pakub 1×2, 1×3, 2×3, 3×3 ja 4×3 lahendusi, säilitades samas originaalfoto hea kvaliteedi.

Miks sa seda vajad: Erinevalt paljudest taolistest rakendustest, võimaldab PhotoSplit piltide kohest õiges järjekorras postitamist. See väldib olukordi, kus postitused vales järjekorras ilmuvad ja nii palju segadust tekitavad. Lisaks on äpp vaba tüütutest reklaamidest. Pidevalt rakendust kasutades pane tähele, et kasutaksid PhotoSplit äppi läbimõeldult! Sa ei taha ju ometigi oma varasemat seina kompositsiooni nässu keerata! Mitme postituse peale mahutatud pildid püüavad enam tähelepanu ja sobivad ideaalselt reklaampinnana või näiteks fotograafi showreel’ina.

Alternatiivid: Griddy Pro

PhotoSplit on päästnud tiimiliikme Kerdi aega ja närve: “Sellise rakenduse otsimise ja leidmiseni viis mind see, et sageli palusid sõbrad mul enda fotosid Instagrami feed’i jaoks õigesse mõõtu lõigata ja salvestada formaati, mis võimaldaks pilte lihtsalt ja loogiliselt postitada. Ühel hetkel avastasin ennast Photoshopis piksliridu lugemas ja see oli tüütu ning ajamahukas. Google päästis mind situatsioonist välja ja nüüd saadan iga palve peale selle rakenduse allalaadimise lingi.” 

 

 

6. Toggl Track

Android, IOS, desktop (PC/Mac), browser

Mis see on: Toggl on eestlaste loodud tarkvara aja track’imiseks. Toggl võimaldab jälgimisprotsessi automatiseerida ja annab ülevaadet ka sinu tiimiliikmete töömahust. Võimalik on kasutada ka tulemustele orienteeritud Pomodoro tehnikat (Googeldamist väärt) ja oma ajakasutusest raporteid eksportida. Kas tahad teada, mille peale sinu aeg tegelikult kulub? 

Miks sa seda vajad: Aeg = raha, või mis? Toggli pidev kasutamine parandab efektiivsust ning aitab koostada realistlikke hinnapakkumisi. Eestlaste innovatsiooni tuleb toetada!

Alteratiivid: Hubstaff, TimeTracker (Mac) 

 

 

7. Repost: For Instagram

Android, IOS

Mis see on: Tasuta äpp Repost võimaldab lihtsalt ja mugavalt Instagramis teiste pilte ja videosid edasi postitada. Olemas on nii Instagrami päeva- kui ka ööreziimi eelvaade. Võimalik on lisada vesimärki (ning muuta selle asukohta), kopeerida täpset postituse all olevat teksti ja hashtag’e.

Miks sa seda vajad: Professionaalne sisulooja hindab ka teiste loodud sisu kasutamise võlu. Võimalik on jagada klientide tagasisidet, inspireerivaid postitusi jpm. Teiste sisu ilma viideteta jagamine on ebaeetiline! Repost äppi kasutades ja vesimärke lisades näitad üles austust teiste loomingu osas.

Alternatiivid: Regram – Repost for Instagram

GOAL’i sisulooja Katrina arvab, et kliendi loodud sisu edasi jagamine muudab brändi palju orgaanilisemaks ja näitab potensiaalsetele klientidele “päris inimese” kogemust ja arvamust – parim reklaam on ikka kellegi teise soovitus! Repost App võimaldab seda teha mugavalt ning kvaliteeti kaotamata.

 

 

8. YouCut

Android, IOS

Mis see on: Tasuta videote monteerimise äpp, millega on võimalik: videosid lõigata ja kleepida, klippide kiirust muuta, filtreid, FX efekte ja taustamuusikat lisada. Tegemist on vidinaga, mis teeb kiirelt ja lihtsalt ära kergemad videomontaažid, et sina oma  Instagrami, YouTube või hoopis TikToki sisu toota saaksid.

Miks sa seda vajad: Video on hea viis jutustada oma brändi lugu! Erinevalt paljudest teistest videomontaaži äppidest ei salvestu videod vesimärgiga. YouCut on äärmiselt mugav ja kiire ning videote eksportimine on lihtne.

Alternatiivid: Splice, InShot, Adobe Premiere, Final Cut

GOAL’i sisulooja Katrina kasutab YouCut App’i lihtsamate videote ja story’de tegemiseks, eelkõige selle kiiruse ning kasutuslihtsuse pärast. Lisa oma video põhjale tekste, kleepse, muusikat, filtreid ja efektne ning pilkupüüdev klipp ongi valmis! 

PS! Milline on sinu go-to äpp kiireks videomontaažiks? Jaga meiega oma leide! 😉

 

 

9. Snapseed

Android, IOS

Mis see on: Google poolt loodud reklaamivaba platvorm on ideaalne pilditöötluseks. Aasta 2021 on sisulooja jaoks tõepoolest imeline, sest taskusse mahtuva seadme peal on võimalik kõik vajalik ja rohkematki ära teha! Snapseed võimaldab töödelda .jpg ja RAW faile ning tööriistu pilditöötluseks on tõesti meeletult palju. Peida pisivigu, kruti värve, tee korda pildi silmapiir ja lase oma loovusel lennata.

Miks sa seda vajad: Me armastame äpi võimalust “pilte suurendada” ehk tausta juurde luua. Eriti hästi toimib see ühevärviliste taustade puhul, aga äpp saab küllaltki edukalt hakkama ka detailsemate taustade puhul. Unustagem päevad, mil pead Instagrami postitustest osa välja lõikama. Muideks, küsisime sotsiaalmeedias, milliseid äppe meie fännid enim kasutavad ja Snapseed osutus kindlalt kõige populaarsemaks! 

Alternatiivid: Adobe Photoshop, Lightroom

 

 

10. Adobe Capture

Android, IOS

Mis see on: Adobe Capture’t kasutades tunned end kui tõeline loomingujumal/anna! Äpp pakub imelist võimalust luua: vektorgraafikas kujundeid, mustreid, värvipalette ning pintsleid. Lae üles pilt ja vaata, mis äpp sellest kätte saab! Just nii – võimalik on luua muster päikeseloojangust, talletada ookeani sügav värvigamma ja luua vektorgraafikat näiteks oma koerast. Kas pole mitte äge?

Miks sa seda vajad: Adobe Capture paitab iga disaineri loomingulist hinge ja lubab muuta disainid unikaalseks ning omanäoliseks! Lisaks, inspiratsioon ei hüüa tulles! 

Alternatiivid: Sketch 

 

 

11. Picsart

Android, IOS, Desktop (PC)

Mis see on: Picsarti puhul on keeruline tuua välja funktsioone, mida selles äpis poleks. Kas sa oled veetnud tunde Adobe Photoshopis fotomanipulatsioone luues? See äpp on sulle loodud! Picsart rahuldab ka kõige värvikama kujutlusvõimega sisulooja unistused. Võimalik on: eemaldada ja muuta tausta, lõikuda objekte, kasutada double exposure’it,  luua kollaže, joonistada, muuta foto koomiksiks, lisada kleepse jpm. Samuti saab äpis monteerida lihtsamaid videoklippe. 

Miks sa seda vajad: Picsarti täies potentsiaalis kasutamine annab võimaluse luua niivõrd professionaalse üldmuljega disaine, et ka elukutseline disainer need heaks kiidab. YouTubes on ohtralt õpetusi, kuidas erinevaid efekte teostada. Miinuseks saame tuua vaid selle, et valmistööde resolutsioon kõlbab küll sotsiaalmeediasse, aga suuremateks prinditöödeks mitte.

Alternatiivid: Adobe Photoshop

 

 

12. LinkTree

Browser

Mis see on: Tegemist pole küll äpiga, aga usume, et Linktree on niivõrd kasulik ja tõhus abivahend sisu loomisel, et see väärib kindlasti esiletoomist! LinkTree abil saad kõik vajalikud lingid esteetiliselt ja mugavalt ühele landingpage’le koondada.

Miks sa seda vajad: Instagrami bio võimaldab jagada ainult ühte linki, aga LinkTree lahendab selle mure. See tähendab, et klient leiab ettevõtte sotsiaalmeediast kõik olulise kiiremini üles! Näeme siin potentsiaali suuremaks müügiks, sest LinkTree pakub ka võimalust linkide külastatavust analüüsida.

Alternatiivid: Instabio, Linkfly

 

 

13. Clideo

Browser

Mis see on: Viimasena toome samuti välja hoopis veebilehe. Clideo on kõik-ühes online videomontaaži platvorm, mis võimaldab: klippe liita, faili suurust kahandada, videot õigesse formaati lõigata jne. GOAL’is kasutame just Clideot, et videotele subtiitreid lisada. Lae video Clideosse üles ning lisada subtiitrid kas manuaalselt või .srt faili abil. 

Miks sa seda vajad: Videotele subtiitrite lisamine peaks olema iga sisulooja südameasi! Esiteks võimaldab see video levikut ka võõrkeele kõnelejate seas. Samuti, uuringud kinnitavad, et enamik inimesi vaatab Facebooki ja Instagrami videoid ilma helita, sest kes ikka teiste ees liigset tähelepanu tahaks… Subtiitrid tagavad, et video sisu on igal juhul arusaadav.

Alternatiivid: Adobe Premierie, Final Cut

 

 

Head katsetamist

TIARÉ TRUSS

 

Recommended Posts

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search